Formula 1 Canada 2018

0
(0)

Formula 1 a revenit la Montreal pentru un alt sezon de curse palpitante și spectaculoase în Canada, la Grand Prix-ul din 2018. Acest sezon a văzut numeroase schimbări majore în ceea ce privește echipa și regulile, iar aceasta a fost o oportunitate pentru piloți să se dea în spectacol.

La începutul sezonului, Sebastian Vettel de la Ferrari s-a așezat pe prima poziție în clasamentul piloților, în timp ce Mercedes se aștepta să se mențină pe poziții bune. Din păcate, în timpul cursei din Canada, Mercedes a avut o zi proastă, în timp ce Vettel și Ferrari au câștigat cursa.

În timpul curselor, piloții au fost întâmpinați cu o multitudine de provocări, de la vremea incertă la pista greu de înțeles. Acestea au fost toate dificultăți care au pus la încercare abilitățile și experiența piloților, și au creat un spectacol încredibil pentru publicul care se afla de-a lungul traseului.

Cel mai interesant moment al cursei a fost când pilotul austriac Max Verstappen a efectuat o depășire spectaculoasă pe ultima tură de curse, ceea ce a dus la o victorie spectaculoasă pentru el. Acestea au fost momente în care publicul a izbucnit în urale și aplauze.

În cele din urmă, Vettel a câștigat cursa și l-a învins pe Verstappen, în timp ce Hamilton și Mercedes s-au luptat pentru poziții mai bune. Acum, privim cu interes înainte pentru sezonul viitor, care se anunță și mai palpitant decât acesta.

Calificari

Calificarile pentru Marele Premiu al Canadei din 2018 au avut loc pe 8 iunie. Cursele au avut loc pe circuitul Gilles Villeneuve, Montreal. Sesiunea a durat o ora si jumatate, iar Sebastian Vettel a obtinut cea mai buna pozitie pe grila de start.

Cursa

Cursa Marelui Premiu al Canadei din 2018 a avut loc pe 10 iunie. A fost o cursa interesanta, plina de actiune, cu mai multe schimbari de pozitie si momente tensionate. Vettel a fost capabil sa se mentina pe locul intai pana la linia de sosire, fiind urmat de Valtteri Bottas si Kimi Raikkonen.

Clasamentul final

In urma Marelui Premiu al Canadei din 2018, clasamentul final s-a stabilit in felul urmator: Sebastian Vettel (1), Valtteri Bottas (2), Kimi Raikkonen (3), Lewis Hamilton (4), Max Verstappen (5), Daniel Ricciardo (6). Acestia au fost cei mai buni sase pilotii care au luat parte la cursa.

Te rugăm să dai un rating recomandărilor din aceasta postare.

Faceți clic pe o stea pentru a o evalua!

Evaluare medie 0 / 5. Număr de voturi: 0

Niciun vot până acum! Fii primul care evaluează această postare.

Ne pare rău că această postare nu v-a fost utilă!

Ajuta-ne să îmbunătățim această postare!

Spune-ne cum putem îmbunătăți această postare?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

2021 are arhitectura autorizație beneficii beton calcul calculator casa case cat comentarii. constructie constructii copii costa cub design educatie efecte secundare exterior facultate formula gard gradina istorie lemn manopera matematica materiale materiale de constructii metru model piatra pret preturi proiect protectie romania sanatate sarcina simptome tratament vise vânzare